Kongre Programı

BİLİMSEL PROGRAM

5 MART PERŞEMBE

  SALON A SALON B
13:30-15:00    
Panel: Çocuklarda kronik öksürük
Oturum Başkanları : Ayhan Göçmen , Remziye Tanaç
Panel: Solunum sistemi enfeksiyonlarının önlenmesinde aşılar
Oturum Başkanları : Arif Kut , Saniye Girit
 
-Rehberler eşliğinde çocuklarda kronik öksürüğe yaklaşım
Suna Asilsoy
-Çocuklarda uzamış bakteriyel bronşit bir öksürük nedeni midir?
 Evet: Demet Can
 Hayır: Bülent Karadağ
- Pnömokok, Hib  ve grip aşıları
Şebnem Özdoğan
-BCG aşısı ve komplikasyonları
Arif Kut
-Aşı reddi ve nedenleri
Feyza Umay Koç
15:00-15:30 
KAHVE ARASI
15:30-17:00     
Panel: Çevre ve çocuk 
Oturum Başkanları : Elif Dağlı , Nihat Sapan
Panel: Kronik akciğer hastalıklarında sosyal sorunlar
Oturum Başkanları : Suna Asilsoy , Demet Can
 
-Hava kirliliği ve gelişen akciğerler
 Nihat Sapan
- İntrauterin dönemden erişkine sigaranın etkileri
 Elif Dağlı
- Çocuk ve Adölesanlarda Sigara Bırakma Yöntemleri
 Nazan Çobanoğlu    
-Çözger (Engellilik raporu)
 Cem Murat Bal
-Kronik Akciğer Hastalıklarında Evde Bakım Hizmeti ve Evde Eğitim Hizmeti 
 Arda Tomba
- Kronik hastalıklarda ruhsal sorunlar ve tedavisi
 Burcu Özbaran

17:30-18:30

8 Mart öncesinde Türkiye’de Güçlenen Kadını Tanımak
 

-Başak Demir Saral, Moderatör
-Derya Altun, İzmir Büyükşehir Bld
-Özden Anık Tekir, Bizbize Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği
-Aysun Aydın , Ordu Kadını Güçlendirme Derneği

18:30-20:00 AÇILIŞ TÖRENİ
21:00-23:00 KOKTEYL 

6 MART CUMA

 
SALON A
SALON B
07:30-08:30  
Sözel bildiriler
Oturum Başkanları: Esen Demir , Deniz Doğru Ersöz
Sözel bildiriler
Oturum Başkanları: Nevin Uzuner ,Figen Gülen
 

DETAYLI SÖZEL BİLDİRİ PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

08:30-10:00    
Panel: Hastalıkların nedenlerine yakından bakış.
Oturum Başkanları: Hasan Yüksel , Mehmet Köse
Panel: Sistemik hastalıklarda akciğer sorunları
Oturum Başkanları: Ayten Pamukçu , Ayşen Bingöl
 
 
08:30-10:00 
 
 
 
-Akciğer hastalıkları ve Musin ilişkisi
 Özge Yılmaz 
-Akciğer hastalıkları ve Epitel bariyeri 
Hasan Yüksel
-Akciğer hastalıklarında lokal savunma sistemi
Tuğba Şişmanlar Eyüboğlu
-Romatolojik hastalıklar ve akciğer bulguları
Nevin Uzuner
-İmmün yetmezlikler ve akciğer sorunları
Sevgi Pekcan
-Hematolojik bozukluklar ve KİT sonrası akciğer sorunları
Ayşen Bingöl
10:00-10:30              KAHVE ARASI
10:30-11:30
Oturum Başkanları: Uğur Özçelik , Nagehan Emiralioğlu
 
10:30-11:00
 
11:00-11:30
Çocukluk çağında interstisyel akciğer hastalıklarında sınıflama, tanı ve tedavide güncel gelişmeler
Matthias Griese
Olgu sunumları
Sanem Eryılmaz Polat, Gizem Atakul
 
11:30-12:00
Yenidoğanın Kronik Akciğer Hastalığında Yenilikler
 Esen Demir
 
12:00-13:00
ÖĞLEN YEMEĞİ
Poster tartışmaları
Oturum Başkanları: Yasemin Gökdemir, Nagehan Emiralioğlu, Ela Erdem, Tuğba Şişmanlar Eyüboğlu
13:00-14:30
Panel: Kistik Fibrozis
Oturum Başkanları : Deniz Doğru Ersöz , Zeynep Seda Uyan
Panel: Akciğer nodülüne nasıl yaklaşmalıyız?
Oturum Başkanları : Sevgi Pekcan
13:00-14:30
-Yeni tanımlamalar eşliğinde kistik fibrozis    
 Ebru Yalçın
-UKKS verileri ile Türkiye’de Kistik fibrozis
 Deniz Doğru Ersöz
-Kistik fibrozis tedavisinde yenilikler:          
 Matthias Griese
-Klinisyen gözüyle 
Mehmet Köse
-Radyolog gözüyle
Gonca Koç
-Cerrah gözüyle
 Oğuz Ateş  
-Olgu sunumu
 Melih Hangül
14:30-15:00 KAHVE ARASI
15:00-16:00
Oturum Başkanları : Ebru Yalçın , Erkan Çakır
Panel: Güncel tedaviler ve akciğer 
Oturum Başkanları: Ali Baki ,Tuğba Şişmanlar Eyüboğlu
15:00-16:00
Çocukluk çağı tüberkülozu: Rehberler eşliğinde gözden geçirme ve sık sorulan sorular.
Uğur Özçelik

Tartışma
-İnhale tedaviler
 Fazilet Karakoç
-Biyolojik ajanlar ve akciğer
  Ayşe Tana Aslan
-Olgu sunumu
 Tuğba Ramaslı Gürsoy
16:00-17:00
Oturum Başkanları : Uğur Özçelik  , Güzin Cinel
Oturum Başkanları : Esen Demir , Bülent Karadağ
16:00-17:00
-Primer siliyer diskinezi hastalarının tanı, tedavi ve izlemindeki yenilikler
Nagehan Emiralioğlu
 -Primer siliyer diskinezi olgu sunumları:
Dilber Ademhan Tural
Cansu Yılmaz Yeğit
Klinik/radyolojik/patolojik olgular
Olgu 1:Ayşe Ayzıt Kılınç
Olgu 2:Beste Özsezen
Olgu 3:Erdem Başaran
Radyoloji:Hüdaver Alper
Patoloji:Ali Veral
17:30-19:00
Levent Köstem Zeytinyağı Müze Gezisi
21:00-22:30 Five Feet Apart ( Sinema Filmi )

7 MART CUMARTESİ

  SALON A SALON B
07:30-08:30      
Sözlü sunumlar
Oturum Başkanları : Nazan Çobanoğlu , Erkan Çakır
Sözlü sunumlar
Oturum Başkanları : Ayten Pamukçu , Ebru Yalçın
 

DETAYLI SÖZEL BİLDİRİ PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

08:30-10:00
Panel: Çocukluk çağı astımı 
Oturum Başkanları : Haluk Çokuğraş - Derya Altıntaş 
Panel: Solunum yolunun  zor enfeksiyonları 
Oturum Başkanları : Fazilet Karakoç - Dost Zeyrek
08:30-10:00
-Çocukluk çağı astım fenotipleri
Derya Altıntaş
-Çocukluk çağı astımı kimde devam edecek?
Haluk Çokuğraş
-Çocuklarda zor astım
Özkan Karaman
-Çocukluk çağı astımında son rehberlerde tedavide neler değişti?Gülbin Bingöl
- TB dışı mikobakteri enfeksiyonları
 Güzin Cinel
-Fungal enfeksiyonlar
Ali Özdemir
-Pnomoninin süpüratif komplikasyonları
Dost Zeyrek
-Olgu sunumu
Gizem Özcan
 
10:00-10:30          
KAHVE ARASI
10:30-11:30
Panel: Akciğer hastalıkları ve alerjik sorunlarımızda barsaklarımızın yeri nedir?
Oturum Başkanları: Nazan Çobanoğlu , Özge Yılmaz
Panel: Kronik akciğer hastalıklarında beslenme 
Oturum Başkanları : Ela Erdem , Şebnem Özdoğan
 
10:30-11:30
-Barsak mikrobiotası
 Hakan Abacıoğlu
-Geçirgen barsak sendromu
 Funda Çetin
-Solunum yetmezliğinde beslenme 
Aykut Eşki
-TÖF’te beslenme
Emine Atağ
-Kistik fibrozisde beslenme
Pınar Ergenekon
11:30-12:30
Uydu Sempozyumu  (Nuvomed)
Esen Demir
12:30-13:30    
ÖĞLEN YEMEĞİ
13:30-15:00
Panel: Çocuklarda Uykuda Solunum problemlerinde özel gruplar   
Oturum Başkanları: Ayşe Tana Arslan , Ali Özdemir
Panel: Mekanik ventilatörde hasta izlemi 
Oturum Başkanları:Nazan Çobanoğlu ,Velat Şen
13:30-15:00
-Obez hastalarda
Ela Erdem
-Nöromuskuler hastalıklarda
Yasemin Gökdemir
-Down sendromlu hastalarda:
Nilay Baş
-Prader Willi sendromlu hastalarda:
Mina Gharibzadeh Hızal
-Mekanik ventilatörlü hasta izleminde esaslar ve sorunlar.
Pınar Yazıcı Özkaya
-Mekanik ventilatörden hastayı ne zaman ayıralım?
Velat Şen
-Trakeostomiyi ne zaman kapatalım?
Göksel Turhal
15:00-15:30 KAHVE ARASI
15:30-16:30
Oturum Başkanları : Özkan Karaman , Yasemin Gökdemir
Oturum Başkanları: Figen Gülen , Güzin Cinel
15:30-16:00
 
16:00-16:30
Pediatrik Göğüs Hastalıklarında “Yüksek akımlı oksijen tedavisinin yeri ve kullanım alanları
Zeynep Seda Uyan
Olgu sunumu
Zeynep Reyhan Onay
Akılcı ilaç kullanımı
Handan Duman Şenol
16:30-17:00
KAPANIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ

 

 

 

 

 

SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'kaancam_kaancam'@'localhost' (using password: YES)
Fatal error: Call to a member function query() on null in /home/cocuksolunum2020/public_html/index.php on line 599